Praktyczne zastosowanie krat metalowych Mostostal

Kraty Mostostal to wyroby metalowe wytwarzane przez perforowanie blach lub łączenie taśm metalowych w celu utworzenia siatki. Są to komponenty, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, najczęściej w sektorze budowlanym, do konstruowania takich elementów jak schody, podesty, rusztowania czy osłony.

Jakie procesy stosuje się przy produkcji krat metalowych?

Proces produkcji krat metalowych obejmuje rozszerzanie, perforację, formowanie i spawanie. Kraty zgrzewane powstają po połączeniu płaskowników nośnych i prętów poprzecznych poprzez zespawanie tych elementów. Materiał jest w wersji cynkowanej ogniowo, lub w wersji tak zwanej gołej, która nie była poddana procesowi cynkowania. Występują w wariancie z obramowaniem przy zastosowaniu płaskownika lub bez obramowania, oraz z opcją dodania listwy antypoślizgowej.
Kraty Mostostal są dostępne również na indywidualne zamówienie, na podstawie podanych przez klienta parametrach produktu i informacji, co do planowanego zastosowania gotowego wyrobu.
Produkcja krat metalowych podlega ścisłym normom – stosowane są należyte standardy produkcyjne dla każdego wyrobu, do dyspozycji klientów również są wymagane atesty i deklaracje.

Jakie praktyczne zastosowanie mają kraty Mostostal

Niezależnie od wybranej metody produkcji, pierwszym i podstawowym krokiem jest wybór metalu – determinowany warunkami środowiskowymi oraz zapotrzebowaniem na wytrzymałość konstrukcji. Wyroby producenta krat Mostostal, na szeroką skalę są stosowane w przemyśle ciężkim, w rafineriach, cementowniach, elektrowniach oraz elektrociepłowniach. Inwestycje z użyciem krat metalowych często wymagają doradztwa technicznego, profesjonalnej dokumentacji projektowej oraz jakościowej, zgodnie z wymaganymi certyfikatami.
Kraty Mostostal są użyteczne w nieruchomościach przemysłowych oraz komercyjnych; mają szeroki zakres zastosowań, takich jak zabezpieczone przejścia i chodniki, platformy, barierki ochronne, kratki wentylacyjne i pokrywy odwadniające. Zapewniają estetyczny wygląd, idealny do wielu elementów architektonicznych, takich jak kratki, osłony i ekrany. Mogą również być stosowane jako stopnie schodów oraz podesty w różnych miejscach.

Producent dostarcza szeroką ofertę produktów pochodnych, które mogą służyć jako wypełnienia umieszczone w regałach wysokiego składu, wycieraczki przed wejściem do budynków, stopnie spiralne, ogrodzenia pod wymiar, wszelkiego rodzaju bariery i zabezpieczenia, sufity podwieszane oraz asortyment z zakresu elementów elewacyjnych.