Klub dla swingersów – czym jest?

Każdy słyszał, ale podobno nikt nie był. Klub dla swingersów często mylnie kojarzony jest jako miejsce typu dom publiczny, pełne wyuzdania, gdzie na każdym kroku ktoś uprawia seks. To skojarzenie jest jednak dalekie od rzeczywistości. Wyjaśniamy czym jest klub dla swingersów i jakie panują w nich zasady.

Swinging- co to jest i skąd się wywodzi?

Swingersi to osoby, które wymieniają się swoimi partnerami, żonami, mężami podczas seksu, a takie działanie nazywane jest swingingiem. Co do zasady są to osoby żyjące w stałych związkach, co nie oznacza, że sformalizowanych, które lubią uprawiać seks z inną parą. W takich spotkaniach biorą udział najczęściej dwie pary znajomych lub nieznajomych, ale bywa też tak, że takie spotkania przybierają formę seksu grupowego.

Swinging rozwinął się wraz z początkiem Internetu, wielu przypisuje mu miano kolejnej rewolucji seksualnej. Internet dający poczucie niemal pełnej anonimowości wielu osobom pozwolił nie tylko na swobodne dzielenie się swoimi fantazjami erotycznymi, ale także na rozmowy z osobami o podobnych upodobaniach, czy wreszcie na umawianie się z nimi na seks. Kolejnym krokiem było powstanie specjalnych klubów dla swingersów.

Klub dla swingersów- czym jest?

W pewnym momencie swingersi przestali się spotykać tylko za pośrednictwem Internetu, na Świecie, w Europie, a nawet w Polsce zaczęły powstawać specjalne kluby dla swingersów. Często wyobraźnia osób, które nigdy nie były w takim miejscu podpowiada im, że musi to być miejsce pełne wyuzdania. To jednak mylne przeświadczenie. Centrum każdego takiego klubu jest bar, a nie każda wizyta musi kończyć się seksem. Alkohol, jak powszechnie wiadomo pozwala się rozluźnić i pomaga zawierać nowe znajomości. To nie jest jednak tak, że każda rozmowa w takim klubie musi kończyć się uciechami cielesnymi. Klub dla swngersów to miejsce, w którym spotyka się osoby o podobnych upodobaniach seksualnych, w którym można porozmawiać i lepiej poznać inne pary, zanim wskoczy się z nimi do łóżka.

Każdy klub dla swingersów ma swój niepowtarzalny wystrój, jest tam bar, ale nie oszukujmy się, są też miejsca w którym można się oddać bardziej cielesnym uciechom. W niektórych takich miejscach będą intymne pokoje, w których można się spotkać w bardziej kameralnych warunkach, ale są też kluby w których wszystko dzieje się nijako na „open space”, gdzie odrobinę prywatności zapewniają jedynie jakieś ścianki, czy inne przepierzenia.

Cechą charakterystyczną tego typu klubów jest to, że za wstęp się płaci. Ceny bywają bardzo różne. Zwykle zależą nie tyle od samego klubu, co nawet od wydarzenia, które aktualnie się w nim odbywa, oraz od tego czy wybiera się opcję open baru, czy jednak płaci się za każdy wypity drink oddzielnie.