Torby reklamowe a budowanie świadomości marki – czy tradycyjny marketing jeszcze działa?

Marketing jest jednym z fundamentów prowadzenia każdego współczesnego biznesu, a chociaż wiele firm stawia na bardzo nowoczesne jego formy, ograniczając się tylko do marketingu internetowego, obecność poza siecią też może być ważnym elementem budowania świadomości marki. Jedną z najstarszych form tradycyjnego marketingu jest drukowanie logotypów i przekazów marki na nośniku informacji, jakim są torby reklamowe.

Znacznie obecności poza siecią

Chociaż wiele firm ogranicza się dziś tylko do marketingu internetowego, często znikając nawet zupełnie z prasy i innych, bardziej tradycyjnych mediów, spora liczba Polaków nadal nie posiada dostępu do Internetu, co dotyczy między innymi wielu osób starszych.

Dość wiele jest też osób, które z Internetu nie chcą korzystać lub korzystają z niego tylko okazjonalnie, chcąc zdobyć najpotrzebniejsze informacje, zrobić przelew i wykonać niezbędne do codziennego funkcjonowania czynności.

Jednak warto reklamować się poza siecią nawet wtedy, gdy dana grupa docelowa intensywnie z niego korzysta. Przekaz marketingowy, który zajmuje realną przestrzeń w otaczającej konsumentów rzeczywistości, jest ważnym czynnikiem, który utrwala świadomość marki w umysłach grupy docelowej, która spotyka się z przekazami w sieci.

Torby reklamowe – niedrogi i skuteczny sposób na tradycyjny marketing

Tradycyjny marketing ma wiele obliczy, a nie zawsze konieczna jest obecność w prasie i w telewizji. Fizyczna reklama jest bardzo ważnym elementem budowania świadomości marki, a torby reklamowe mogą być niezwykle skuteczne.

Zaletą toreb reklamowych jest też bardzo niski koszt takiego marketingu. Aby umieścić gdzieś plakat, baner, czy bilbord, trzeba nie tylko ponieść bardzo wysokie koszty jego umieszczenia w miejscu, w którym będzie on dobrze widoczny, ale często też trzeba będzie uzyskać stosowne zgody. Tymczasem w przypadku toreb reklamowych ponosi się jedynie niewielki koszt ich druku i dystrybucji, nie musząc przejmować się resztą czynników.

W dzisiejszych czasach jednak niezwykle ceni się jakość i oryginalność, a więc tradycyjne foliowe reklamówki z prostym logo firmy mogą być niewystarczające. Bardzo popularne są dziś między innymi dobrej jakości ekologiczne torby, na których można umieszczać intrygujące przekazy i grafiki z formą w tle.

Na torbach reklamowych powinno się dziś umieszczać także element, który pomoże powiązać przekaz na nich nadrukowany z działaniami marketingowymi online danego przedsiębiorstwa, a którym jest kod QR, prowadzący do profili społecznościowych, a także inne kody działające na podobnej zasadzie.