Torby reklamowe – czy stawiać na rozwiązania ekologiczne?

Moda na akcesoria ekologiczne nabiera coraz większego tempa. Z jednej strony to bardzo dobrze – stan zanieczyszczenia środowiska od dziesiątek lat jest alarmujący i się pogarsza, bo ludność wciąż zwleka z decyzjami i poważnymi działaniami, by to zmienić. Z drugiej strony popyt na produkty ekologiczne bywa wykorzystywany przez nieuczciwych producentów.

Czy stawiać na rozwiązania ekologiczne?
Zdecydowanie tak! Ograniczenie plastiku w codziennym życiu i stosowanie akcesoriów wielorazowego użytku to ważny krok, który każdy z nas powinien wykonać. To nie łatwe zadanie, to prawda, ale warte poświęcenia. Coraz więcej firm, chcąc budować swój przyjazny środowisku i świadomy ekologicznie wizerunek, wprowadza do swojej polityki zmiany np. zmieniając rodzaj gadżetów dostarczanych klientom i współpracującym firmom. Bardzo często wśród akcesoriów pojawiają się torby reklamowe.

Ekologiczne torby reklamowe
To dobry upominek dla klienta z kilku względów. Po pierwsze jest to nośnik reklamowy. Kolorystyka i logo firmy obdarowującej dyskretnie działa na podświadomość obdarowanego, sprawia, że łatwiej zbudować pozytywną więź, wywrzeć dobre wrażenie. Po drugie torba jest z materiału, zatem można jej używać wielokrotnie. By taka torba była chętnie noszona i wykorzystywana powinna być:
– solidnie wykonana i trwała,
– estetyczna,
– w miarę możliwości w stonowanych kolorach,
– z logo o odpowiedniej wielkości,
– pojemna.
Jeśli torba posiada dodatkowe atuty w postaci możliwości złożenia jej w zgrabny pakiecik lub przemyślne zamknięcia, tym chętniej będzie stosowana.
Wielu producentów toreb reklamowych przedstawia swoje produkty jako ekologiczne jeszcze z powodu zastosowanych do jej wykonania materiałów. Bawełna, bambus, inne rośliny lub tworzywa, które nie obciążają środowiska, działają na konsumentów jak magnes. Tymczasem okazuje się, że modna tkanina z celulozy bambusowej nie do końca z ekologią ma dużo do czynienia. Niektórzy producenci włókien bambusowych stosują środki chemiczne np. chlor i inne wybielacze, a dodatkowo sadzą ogromne plantacje bambusowe, tworząc sztuczne monokultury.

Rozwiązania ekologiczne są potrzebne, są pożyteczne i dobrze widziane. Wybierając produkty, które pomagają odciążyć środowisko, warto sprawdzić producenta, jego politykę, metody, jakie stosuje, wartości, jakie wyznaje, komu zleca pracę i jakim jest pracodawcą. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy mądrego i dobrego wyboru, a nabyty produkt naprawdę zasługuje na miano „ekologiczny”.